رئیس انجمن صنعت ساختمان استان کرمانشاه با اشاره به آغاز روند افزایشی قیمت مسکن، گفت: بازار مسکن اکنون در رکود تورمی به سر می‌برد.
به گزارش اخبار ساختمان، احسان شادفر با بیان اینکه روند افزایشی قیمت مسکن از حدود دو ماه قبل دوباره استارت خورده، افزود: این افزایش قیمت مجدد در حالی رخ داده که قیمت مسکن برای مدتی ثابت مانده بود.

وی بالا رفتن قیمت ارز و افزایش قیمت مصالح ساختمانی را یکی از اصلی‌ترین دلایل روند افزایش قیمت مسکن دانست و خاطرنشان کرد: اگرچه دولت تا حدودی قیمت برخی محصولات مانند سیمان را ثابت نگه داشته، اما سایر مصالح مانند فولاد، لوله‌های مورد نیاز تاسیسات آب و فاضلاب، تاسیسات مکانیکی، آسانسور، تجهیزات برق و … افزایش داشته است.

رئیس انجمن صنعت ساختمان استان کرمانشاه درباره آینده قیمت مسکن نیز خاطرنشان کرد: اگرچه با توجه به شرایط اقتصادی و حتی سیاسی کشور نمی‌توان با قطعیت درخصوص تداوم افزایش قیمت مسکن اظهار نظر کرد، اما ادامه این روند بعید به نظر نمی‌رسد.

شادفر معتقد است، با توجه به تورم حدود 20 درصدی پایه که هر سال با آن مواجیهم و به علاوه در اوایل هر سال افزایش دستمزدها هم رخ می‌دهد، احتمال افزایش قیمت مسکن خصوصا تا اوایل سال آینده بعید نیست.

وی سپس از رکود شدید حاکم بر بازار مسکن هم یاد و خاطرنشان کرد: این رکود ناشی از چند عامل مهم است که پایین بودن توان خرید مردم مهمترین دلیل آن به شمار می‌رود.

رئیس انجمن صنعت ساختمان استان کرمانشاه اضافه کرد: به علاوه مردم دست نگه داشته اند تا تکلیف طرح نهضت ملی مسکن و خبرهای خوبی که دولت برای بخش مسکن داده روشن شود.

به گفته شادفر چشم انتظاری برای نتیجه مذاکرات و رفع تحریم‌ها نیز بر رکود بازار مسکن بی تاثیر نیست.

رئیس انجمن صنعت ساختمان استان کرمانشاه با بیان اینکه مجموع این موارد بازار مسکن را دچار رکود تورمی کرده، تاکید کرد: البته بعید است سازندگانی که با این قیمت‌های فعلی ساختمان ساخته اند، حاضر باشند در آینده حتی در صورت کاهش قیمت‌ها ملک خود را زیر قیمت تمام شده بفروشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
WhatsApp ارتباط در واتساپ