جلسه ارزیابی عملکرد آخرین وضعیت پروژه های نهضت ملی مسکن با حضور تیم مشترک بازرسی پروژه های نهضت ملی شهرهای جدید برگزار و در این نشست به مدیران کم کار پروژه های نهضت ملی مسکن اخطار داده شد.

به گزارش اخبار ساختمان، جلسه پیگیری و ارزیابی عملکرد آخرین وضعیت پروژه های نهضت ملی مسکن در حوزه احداث، زیرساخت ها و آماده سازی با حضور علیرضا جعفری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید و تیم مشترک بازرسی وزارت کشور و راه و شهرسازی برگزار شد.

در این جلسه که مشکلات و موانع موجود در حوزه نهضت ملی در شهرهای جدید به جزئیات مورد پایش قرار گرفت، تصمیماتی درخصوص بحث کسری زمین، قراردادهای مشارکت مدنی، آخرین وضعیت بخش تسهیلات و … اخذ و به بخش های زیرمجموعه ابلاغ شد.

به همین منظور مقرر شد در شهرهایی که دارای مشکل کسری زمین هستند برای متقاضیانی که پرداخت وجه انجام داده اند؛ مشکلات به صورت ویژه بررسی و پیگیری شده و بحث تأمین زمین و شروع عملیات ساخت و ساز رفع شود.

در خصوص بحث تسهیلات بانکی نیز مقرر شد مشکلات مربوط به این حوزه برای پروژه های نهضت ملی مسکن با پیگیری های شرکت عمران شهرهای جدید، درخواست های ارسالی به وزارت متبوع و برگزاری جلسات مستمر با بانک های عامل هرچه سریعتر رفع شود.

در ادامه همچنین با توجه به مصوبه شورایعالی مسکن در خصوص اجرای پروژه های خدمات زیربنایی از سوی سه نهاد وزارت راه و شهرسازی، استانداری و وزارت نیرو؛ پیشنهاد شد با اعلام تفکیک وظایف مشخص، هر نهاد به جای تزریق منابع مالی وارد عملیات اجرایی شود.

در پایان جلسه نیز دستور داده شد تا به مدیران کم کار در حوزه نهضت ملی مسکن اخطار داده شده و در صورت عدم تسریع اقدامات در یک بازه زمانی کوتاه مدت، نسبت به جا به جایی آن ها اقدام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
WhatsApp ارتباط در واتساپ