مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اعلام اینکه هم اینک ۱۳۷ هزار و ۴۸۷ واحد در بافت های فرسوده در حال نوسازی است از رشد ۸۸.۳ درصدی صدور پروانه ساختمانی در بافت های هدف بازآفرینی خبر داد.

به گزارش اخبار ساختمان، محمد آئینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در خصوص برگزاری شورای عالی مسکن که روز گذشته ۱۷ تیرماه به ریاست رییس‌جمهوری برگزار شد و مهمترین تصمیماتی که در خصوص بافت های فرسوده مورد تاکید قرار گرفت نکاتی را توضیح داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در جلسه روز گذشته شورای عالی مسکن به ریاست رییس‌جمهور، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی گزارشی از روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن و همچنین نوسازی بافت های فرسوده ارایه کرد، گفت: در جلسه روز گذشته رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه موضوع نوسازی بافت های فرسوده از جمله اولویت های دولت است بر همکاری بیشتر استانداران و فرمانداران برای نوسازی بافت فرسوده تاکید کرد.

واحدهای در حال نوسازی بافت فرسوده به ۱۳۷ هزار و ۴۸۷ واحد رسید

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: در یک ماه گذشته ۱۳ هزار و ۵۵۹ واحد مسکونی در قالب پنج هزار و ۵۶۰ پروژه در بافت های فرسوده شهری در سامانه ستاد ملی بازآفرینی شهری ثبت و به تعداد واحدهای در حال نوسازی افزوده شده است. هم‌اکنون واحدهای بافت فرسوده که در حال نوسازی هستند به ۱۳۷ هزار و ۴۸۷ واحد رسیده است.

رشد ۸۸.۳ درصدی صدور پروانه نوسازی بافت های فرسوده در سه ماهه نخست امسال

آئینی با تشکر از اهتمام استانداران در موضوع نوسازی بافت های فرسوده آماری از روند پیشرفت نوسازی در بافت فرسوده ارایه کرد و افزود: در سه ماه نخست سال جاری نسبت به سال گذشته در ۵۵ شهر روند صدور پروانه نوسازی مسکن در بافت فرسوده رشد ۸۸.۳ درصدی داشته است.

رشد ۱۰۵ درصدی صدور پروانه در پنج استان کشور

وی تصریح کرد: در مجموعه استان های تهران، خراسان رضوی، مازندران، همدان، خراسان شمالی جزو استان های برتر در میزان صدور پروانه بودند و در مجموعه شاهد رشد ۱۰۵ درصدی صدور پروانه در این استان ها بودیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
WhatsApp ارتباط در واتساپ