مرکز آمار ایران تازه ترین آمار کشوری مربوط به ساخت و ساز واحدهای مسکونی در زمستان سال گذشته را اعلام کرد.

به گزارش اخبار ساختمان، بر اساس آنچه روز گذشته از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد، اطلاعات ساخت و سازهای انجام شده در زمستان سال ۱۴۰۰ نشان دهنده، کاهش ۵/ ۱۳‌ درصدی واحدهای مسکونی پیش بینی شده در پروانه های صادر شده برای احداث ساختمان توسط شهرداری تهران و ۸/ ۱۵‌ درصدی آن در شهرداری های کل کشور در زمستان ١۴٠٠ نسبت به زمستان ١٣٩٩ است.

بررسی نتایج طرح گرد‌آوری اطلاعات پروانه های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری های کشور در فصل زمستان سال ١۴٠٠ نشان می دهد: در زمستان سال ١۴٠٠، تعداد ١١۵۴٠ واحد مسکونی در پروانه های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌ تهران، پیش بینی شده است که نسبت به فصل گذشته ۲۲‌ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۵/ ۱۳‌ درصد کاهش داشته است.

متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از این پروانه های احداث ساختمان ۸/ ۷ واحد بوده است. تعداد ١۴٨٩ پروانه احداث ساختمان توسط شهرداری‌ تهران در زمستان ١۴٠٠ صادر شده است که نسبت به فصل گذشته ۳/ ۲۴‌ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۶/ ۱۷‌ درصد کاهش داشته است.

مجموع مساحت زیربنا در پروانه های احداث ساختمان‌ صادر شده از سوی شهرداری‌ تهران در زمستان ١۴٠٠ بالغ ‌بر ٢٢٣۶‌ هزار مترمربع بوده است که نسبت به فصل گذشته ۵/ ۱۹ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته پنج ‌درصد کاهش داشته است.

متوسط مساحت زیربنای این دسته از پروانه ها در دوره مورد بررسی ١۵٠٢ مترمربع بوده است. همچنین در زمستان سال ١۴٠٠، تعداد ١١۵۴۵٠ واحد مسکونی در پروانه های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری های کشور پیش بینی شده است که نسبت به فصل گذشته ۶/ ۳۹‌ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۸/ ۱۵‌ درصد کاهش داشته است.

متوسط تعداد واحد مسکونی در هر پروانه احداث ساختمان ۱/ ۳ واحد بوده است‌. تعداد ٣۶٩٩٣ پروانه احداث ساختمان توسط شهرداری های کشور در زمستان ١۴٠٠ صادر شده است که نسبت به فصل گذشته ۲/ ۴۰ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۴/ ۲۳‌ درصد کاهش داشته است.

مجموع مساحت زیربنا در پروانه های صادرشده برای احداث ساختمان‌ در زمستان ١۴٠٠ حدود ٢١۵۴٢‌ هزار مترمربع بوده است که نسبت به فصل گذشته ۹/ ۳۵‌ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۵/ ۱۸‌ درصد کاهش داشته است. متوسط مساحت زیربنا در این پروانه ها ۵٨٢ مترمربع بوده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
WhatsApp ارتباط در واتساپ