مدیرکل ‌راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به زمان تحویل واحدهای مسکونی گفت: اقدامات مربوط به هر پروژه مسکن ملی در استان ظرف دو سال به نتیجه می رسد.

به گزارش اخبار ساختمان، علیرضا قاری‌‌قرآن در ارتباط با تاثیر فرونشست بر میزان خرید و فروش مسکن در اصفهان اظهار داشت: مسئله فرونشست در برخی نقاط بر خرید و فروش مسکن بی تاثیر نبوده چرا که وقتی حجم زیادی از مطالب مربوط به فرونشست مطرح می شود شرایط برای تصمیم گیران یا کسانی که به دنبال ساخت و ساز و توسعه هستند تغییر می کند، اما آمار کمی از تاثیر این مسئله وجود ندارد‌.

وی با اشاره به آخرین وضعیت نهضت ملی مسکن در اصفهان تصریح کرد: در کل استان 422 هزار ثبت نام برای نهضت ملی مسکن داشتیم و در کل استان نزدیک به 150 هزار نفر واجد شرایط وجود دارند.

مدیرکل ‌راه و شهرسازی استان اصفهان بیان کرد: بخش عمده ای از آن در حدود 70 هزار مربوط به خود شهر اصفهان است که در بهارستان و شاهین شهر متمرکز هستند؛ در شهر اصفهان جایی نداریم که در این مسیر الحاق یا اضافه کرده باشیم و عمده بار آن روی بهارستان و شاهین شهر است.

وی افزود: نزدیک به 30 هزار عدد مسکن در فولادشهر است و مابقی در کل استان گسترش دارند.

قاری‌قرآن در ارتباط با وضعیت واحدهای مسکونی گفت: شروع مراحل اجرایی برای تعدادی که حائز شرایط شده اند جلو رفته و از این تعداد حدود 30 هزار نفر تا کنون به پروژه ها معرفی شده و وارد فرآیند پرداخت وجه شده اند.

وی ادامه داد: ساخت به همین تعداد در کل استان در حال انجام است و حدود 30 هزار عدد در بهارستان و 12 هزلار عدد در شاهین شهر در حال بارگذاری است؛ امور اداری این تعداد انجام شده و در مجموع در حدود 50 هزار واحد مسکونی مشکل اداری نداشته و مراحل ساخت آن شروع می شود.

مدیرکل ‌راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به زمان تحویل واحدهای مسکونی عنوان کرد: موعد تحویل پروژه ها متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ ما به عنوان دولت زمین این طرح‌ را تامین و به مسائل مختلف آن رسیدگی کردیم و مجری آن انتخاب شده و پس از آن واریز وجوه و تسهیلات بانکی مورد توجه است؛ به طور کلی اقدامات مربوط به هر پروژه ظرف دو سال به نتیجه می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
WhatsApp ارتباط در واتساپ