معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تسهیلات مرمت و مقاوم سازی واحدهای مسکونی در بافت های تاریخی تا سقف ۳۶۰ میلیون تومان در تهران و برای سایر شهرها با رقم های دیگر به تصویب رسیده و ابلاغ شده است.

به گزارش اخبار ساختمان، محمد آئینی، مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری اظهار کرد: با پیشنهاد مشترک وزارت راه و شهرسازی و وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای تعریف تسهیلات خاص مرمت و مقاوم سازی واحدهای مسکونی و ابنیه واقع در بافت های تاریخی در جلسه ۱۶ خرداد سال جاری این موضوع در شورای پول و اعتبار به تصویب رسید.

وی افزود: برای نخستین بار سرفصل جدیدی در سیستم بانکی کشور برای پرداخت تسهیلات در بافت تاریخی ایجاد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: بر اساس این مصوبه که ۲۴ خرداد ماه سال جاری به تمامی بانک های کشور ابلاغ شد تسهیلات مرمت و مقاوم سازی واحدهای مسکونی و ابنیه در بافت های تاریخی در سقف های ۳۶۰، ۳۲۰، ۲۸۰، ۲۴۰ و ۲۰۰ میلیون تومان به ترتیب در شهرهای تهران، شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت، مراکز استان ها، سایر شهرها و روستاها با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار و دوره بازپرداخت حداکثر پنج ساله تعیین شده است.

وی ادامه داد: متقاضیان مرمت و مقاوم سازی بافت های تاریخی در طول دوره مرمت می توانند از تسهیلات ودیعه مسکن برای اسکان موقت با سقف های ۱۰۰، ۷۰ و ۴۰ میلیون تومان به ترتیب در شهرهای تهران، سایر کلانشهرها و سایر شهرها به شکل قرض‌الحسنه و بازپرداخت پنج ساله استفاده کنند.

آیینی فرصت های ایجاد شده را گام های دولت برای تشویق مردم به نوسازی و مقاوم سازی بافت های فرسوده و ناکارآمد و همچنین سکونتگاه هایی پیرامون بافت های تاریخی برشمرد و اظهار امیدواری کرد تا با این اقدامات نوسازی بافت ها در سراسر کشور سرعت بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
WhatsApp ارتباط در واتساپ